Co kupić facetowi na prezent?

Kobiety, które chciałyby sprawić swojemu mężczyźnie przyjemność i podarować mu drobny upominek, nie muszą wydawać dużych kwot pieniężnych. Wystarczy postawić na książkę związaną z jego zainteresowaniami. Można również zdecydować się na zakup tytułu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Jaką książkę wybrać na prezent dla faceta?

Jakub Żulczyk: Ślepnąc od świateł, wyd. Świat Książki

Warto wiedzieć, że jest to prawdopodobniej najgłośniejsza powieść Jakuba Żulczyka. Jest nie tylko niezwykle zagadkowa, ale również bardzo dynamiczna. To odyseja, w której jest mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji. Pozycja niewątpliwie skłania czytelnika do zastanowienia się nad tym, co dokładnie znaczą w obecnych czasach takie wartości, jak wierność, miłość i przyjaźń. Czy istnieje możliwość je kupić? Główny bohater postanowił przyjechać do Warszawy z Olsztyna, by nie powielić egzystencjalnych błędów popełnionych przez swoich rówieśników. Zajmuje się handlem narkotykami. Towar rozprowadza po mieście w nocy, a w dzień śpi. Należy zaznaczyć, że bezwzględnie i brutalnie ściąga pieniądze od dłużników. Oczywiści pomagają mu w tym odpowiedni ludzie. Jego klientami są zamożni przedstawiciele elity kulturalnej oraz finansowej. Uważają oni, że najbardziej na świecie kochają ich alkohol i kokaina. 

Morris Heather, Tatuażysta z Auschwitz, wyd. Marginesy

Należy mieć świadomość, że książka stosunkowo szybko od dnia premiery stała się prawdziwym literackim hitem. Godny uwagi jest fakt, że opowieść Morris Heather jest tak naprawdę historią Lalego Sokołowa. W najprostszym możliwym ujęciu tatuował on numery seryjne na ramionach osobom, które były osadzone w Auschwitz. Dopiero przed śmiercią postanowił opowiedzieć o swoich losach. Historię usłyszała, a następnie napisała Morris Heather. Jak wiadomo, o wspomnianym Auschwitz na rynku dostępnych jest mnóstwo książek. Omawiana pozycja wyróżnia się przede wszystkim hartem ducha i odwagą głównego bohatera. Warto wiedzieć, że pewnego dnia w kolejce do tatuażysty stanęła Gita, w której ten się zakochał. W obozie koncentracyjnym nie tylko rozmawiali, ale również flirtowali czy wymieniali pocałunki. Należy zaznaczyć, że ich uczucie było w stanie przetrwać nazistowskie piekło. Następnie pobrali się i spędzili w swoim towarzystwie resztę życia.