Jaki prezent będzie najlepszy dla faceta?

Warto wiedzieć, że mężczyźni z roku na rok czytają coraz więcej książek. Oznacza to, że panom można sprawić przyjemność i prezent wręczając pozycję ulubionego autora. Świetnym rozwiązaniem może być także tytuł związany z zainteresowaniami, pasjami partnera. Na rynku obecnie dostępnych jest mnóstwo wartościowych egzemplarzy. Jaka książka będzie stanowiła najlepszy możliwy prezent dla faceta?

Dredge Richard: Samochody. Ilustrowana encyklopedia, wyd. Vesper

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu niezwykle bogato ilustrowany przewodnik po historii motoryzacji. Książkę można z powodzeniem podarować mężczyźnie, który jest pasjonatem czterech kółek. Partner w tej pozycji znajdzie praktycznie wszystkie najbardziej znane marki oraz modele samochodów. Nie zabraknie “Garbusa” czy Toyoty Prius. Zadbano oczywiście o super samochody takie jak: Bugatti Veyron. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w książce znajduje się ponad 1800 świetnych zdjęć studyjnych, które ukazują model zarówno z profilu, jak i od przodu. Godny uwagi jest fakt, że każdy z modeli bardzo dokładnie opisano. Została uwzględniona specyfika techniczna zawierająca najbardziej istotne informacje dla mężczyzny: przyspieszenie, prędkość maksymalną i pojemność silnika. 

Jarosław Kret: Indie, wyd. Burda Książki

Jarosław kret po raz kolejny podjął decyzję o napisaniu książki o swoich ukochanych Indiach. Znany dziennikarz, a także podróżnik wielokrotnie powtarzał w omawianej pozycji, że wspomniane Indie to Tadź Mahal, zaklinacze węży, a także kobiety. Intrygująca jest również religia, która w pewnym stopniu każe wyznawcom cały czas rodzić się na nowo. Indie znane są także z kast i ogromnej liczby ludności. Godny uwagi jest fakt, że obecnie więcej mieszkańców mają tylko Chiny. Indie stanowią prawie cały kontynent azjatycki. Godny uwagi jest również fakt, że w kraju używa się oficjalnie dwudziestu trzech języków. Należy zaznaczyć, że ludzie mieszkający na północy będą zdecydowanie różnić się od tych z południa. Warto wiedzieć, że w Indiach wyznaje się także islam czy zoroastryzm.